Budynek Instytutu Edukacji Sarmackiej w Książęcym Mieście Grodzisku


Kurs podstaw wiedzy o Sarmacji —
Wprowadzenie

Poprzez kurs, który właśnie zacząłeś Drogi Słuchaczu przerabiać, chciałbym zaprezentować Ci podstawową wiedzę na temat Księstwa oraz ogólnie pojętych mikronacji. Zbiór kilkunastu lekcji ma na celu zebranie tego, co jest najważniejsze, w jednym miejscu, aby w możliwie jak najłatwiejszy sposób przekazać Ci tę najważniejszą wiedzę. Znajdziesz tutaj między innymi krótki opis mikronacji, informacje geograficzne, gospodarcze, polityczne, czy w końcu kilka wskazówek odnośnie życia w Sarmacji.

Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z materiałami, lepiej poznasz swoją nową Ojczyznę, nauczysz się żyć wśród Sarmatów i Sarmatek, zyskasz zapał do pracy, przez co staniesz się aktywnym Obywatelem, dzięki czemu droga do wstąpienia w stan szlachecki nie będzie dla Ciebie problemem. Jednak, co najważniejsze, nie będziesz miał problemów ze zdaniem egzaminu z podstaw wiedzy o Sarmacji.

Na koniec tego wstępu zachęcam do tego, abyś podzielił się wszelkimi uwagami, jakie nasuną Ci się na myśl podczas przerabiania kolejnych materiałów. Swoje przemyślenia wyślij na adres Dyrektora Instytutu. Bardzo możliwe, że dzięki Twoim spostrzeżeniom IES będzie rozkwitał, żeby w końcu stać się godnym szacunku ośrodkiem edukacyjnym w Księstwie Sarmacji.

Jeśli masz pomysł, dzięki któremu nowym mieszkańcom będzie żyło się wśród nas lepiej, także wyślij je na podany wyżej adres - kolejni Słuchacze na pewno będą wdzięczni za każdą pomoc.

Z góry dziękuję i życzę przyjemnej lektury.

mar. Łukasz kaw. Jakubowski h. Nezumi, 23 czerwca 2010 roku

© Instytut Edukacji Sarmackiej 2005-2006 :: Webdesign Helwetyk Romański