Budynek Instytutu Edukacji Sarmackiej w Książęcym Mieście Grodzisku


Kurs podstaw wiedzy o Sarmacji —
Pierwsze kroki

Twoim pierwszym krokiem, jako nowego mieszkańca, powinno być zapisanie na listę dyskusyjną Księstwa Sarmacji, którą dokładniej — wraz z obowiązującymi na niej zasadami — przedstawimy w kolejnym rozdziale, oraz na listę dyskusyjną Twojej prowincji lub miejscowości. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco i pozwolisz się poznać innym Sarmatom. Lokalnymi listami dyskusyjnymi są:

  1. Lista dyskusyjna Miast Koronnych (Grodziska, Czarnolasu, Prawdy): miasta@yahoogroups.comhttp://groups.yahoo.com/group/miasta/
  2. Lista dyskusyjna Hrabstwa Gellonii: gellonia@yahoogroups.comhttp://groups.yahoo.com/group/gellonia/
  3. Lista dyskusyjna Marchii Teutońskiej: marchia@yahoogroups.comhttp://groups.yahoo.com/group/MTeutonska/

Aby zapisać się na listę, należy wysłać pusty list pod adres NazwaListy-subscribe@yahoogroups.com, np. dla listy Gellonii będzie to gellonia-subscribe@yahoogroups.com, a dla listy Miast Koronnych miasta-subscribe@yahoogroups.com oraz odesłać automatycznie wygenerowany list, który przyjdzie w ciągu kilku minut. W niektórych przypadkach zapis będzie musiał zostać potwierdzony, co nastąpi po kilku do kilkudziesięciu godzinach.

Zwróć uwagę na to, że na listę dyskusyjną Księstwa Sarmacji trafia dziennie co najmniej kilkadziesiąt wiadomości, a na aktywniejsze listy lokalne od kilku do kilkunastu wiadomości. Jeżeli nie jesteś w stanie odbierać i czytać tak wielu wiadomości, po zapisie możesz rozważyć otrzymywanie wszystkich listów z danego dnia w jednej wiadomości — aby ustawić tę opcję, wyślij pusty list pod adres NazwaListy-digest@SerwerListy.

Ostatecznie, możesz nie zapisywać się na żadną z list dyskusyjnych, jednak wówczas z pewnością wiele ważnych wydarzeń zwyczajnie Cię ominie, lub też dowiesz się o nich po czasie. Jeżeli odbieranie dużej liczby wiadomości byłoby dla Ciebie problemem, spróbuj zapisać się przynajmniej na swoją lokalną listę dyskusyjną i w ten sposób wziąć udział w życiu swojej lokalnej społeczności. Alternatywą dla brania udziału w życiu Sarmacji przez Listy Dyskusyjne jest zapisanie się na oficjalne Forum Księstwa Sarmacji.

Twoim drugim krokiem powinno być założenie konta bankowego. Aby spokojnie mieszkać i bawić się powinieneś wykonywać pracę społeczną. Jest to czynność wyłącznie systemowa (wystarczy kliknać w odpowiednim miejscu w panelu mieszkańca) wynagradzana zaraz po jej wykonaniu. Za wykonanie pierwszych pięciu prac otrzymasz po 10 libertów premii a więc w sumie aż 50 libertów na start.

Twoim trzecim krokiem powinno być znalezienie sobie interesującego Cię zajęcia. Można to zrobić w trojaki sposób: przedstawiając się na liście dyskusyjnej — pisząc o swoich umiejętnościach, które mogą być przydatne, szukając odpowiedniej oferty w urzędzie pracy — kontaktując się bezpośrednio z pracodawcą oraz samemu wykazując inicjatywę wybrane przykłady zajęć w Sarmacji znajdziesz w dalszej części niniejszego poradnika.

Większość mieszkańców jest robotnikami. W praktyce oznacza to, iż jedynym ich obowiązkiem — o którym napiszemy w dalszej części — jest regularne żywienie się, czego wymaga się od wszystkich, by nie zostali uznani za „zmarłych”. Praca taka wymaga minimalnego zaangażowania i sprowadza się do potwierdzania wyżywienia w restauracji opłaconej przez pracodawcę.

Pamiętaj, że praca jest najlepszym sposobem na to, by nawiązać nowe znajomości w Księstwie Sarmacji. Postaraj się zatem znaleźć taką pracę, która w przeciwieństwie do pracy robotnika, umożliwi Ci bezpośredni kontakt z innymi ludźmi.

© Instytut Edukacji Sarmackiej 2005-2006 :: Webdesign Helwetyk Romański