Budynek Instytutu Edukacji Sarmackiej w Książęcym Mieście Grodzisku


Kurs podstaw wiedzy o Sarmacji —
Podstawowe informacje o gospodarce

Gospodarka jest jedną z ważnych dziedzin sarmackiego życia. Bazuje ona na specjalnie napisanym systemie informatycznym o nazwie Syriusz (System Rejestracji i Użytkowania Sarmackich Zasobów). Każdy mieszkaniec może prowadzić przedsiębiorstwo.

Twórcy Syriusza przewidzieli w nim określone branże, które łączą się w całość. Podstawowymi produktami potrzebnymi Sarmatom są jedzenie, środki transportu oraz budynki. To pierwsze musi kupować każdy mieszkaniec, natomiast pojazdy i budynki kreują niejako prestiż mieszkańców, docelowo jednak każdy będzie musiał mieć gdzie mieszkać oraz czym dojechać do pracy (powinieneś bowiem wiedzieć, że Syriusz jest rozwijany).

Zanim powstaną racja żywnościowa, dom czy samochód przechodzą one cały cykl produkcyjny, od kopalin — jak np. węgiel i upraw — jak np. zboże, poprzez półprodukty, takie jak np. stal czy chleb do produktu końcowego. Dzięki temu mają co robić także przedsiębiorcy w pośrednich branżach. Produkują oni swoje towary i sprzedają tym, którzy potrzebują ich do wytworzenia kolejnych. Te są konsumowane przez mieszkańców i cykl się powtarza.

Jak stać się przedsiębiorcą i zarabiać góry libertów? Najpierw zapoznaj się z odpowiednimi przepisami. Znajdziesz tam warunki, jakie musisz spełnić. Później stwórz lub zleć wykonanie strony internetowej swojej firmy. Kolejny krok to rejestracja, następnie możesz wziąć kredyt, zakupić odpowiedni teren i zbudować na nim zakład produkcyjny. W jednej z opcji Panelu mieszkańca znajdziesz funkcje administracji zakładami.

Potem możesz już szukać kontrahentów i budować swoją potęgę gospodarczą. Pamiętaj jednak o konkurencji na rynku i konieczności spłaty kredytu, inaczej Twoja góra libertów szybko zamieni się w górę problemów. Powodzenia!

© Instytut Edukacji Sarmackiej 2005-2006 :: Webdesign Helwetyk Romański