Budynek Instytutu Edukacji Sarmackiej w Książęcym Mieście Grodzisku
Kurs podstaw wiedzy o Sarmacji —
Co zrobić dnia pierwszego?

Witaj przybyszu! Zdecydowałeś się zamieszkać w Księstwie Sarmacji, więc teraz pewnie zastanawiasz się, od czego zacząć, co można tutaj robić? - pierwszego dnia również zadawałem sobie to pytanie... Nie staraj się zapamiętać wszystkiego na raz, ponieważ jest to trudniejsze niż by się mogło wydawać. Spróbuj ogarnąć to, co jest najważniejsze i zrób to, co pomoże Ci odnaleźć się wśród społeczności sarmackiej, a ja postaram się pomóc Ci na tej drodze.

Wraz z przystąpieniem do Instytutu uczyniłeś pierwszy krok w stronę poznania Sarmacji. Kursy, z którymi możesz zapoznać się na stronach IES na pewno pomogą Ci stać się przykładnym obywatelem, a może nawet w niedługim czasie awansujesz w hierarchii i wkroczysz w świat szlachty, a następnie arystokracji. Jak do tego dojść? Pewne wskazówki znajdziesz tutaj, a do reszty dojdziesz już zapewne sam po zdobyciu pewnego doświadczenia.

Na początku zarejestruj się na Forum Centralnym Księstwa Sarmacji. Jest ono miejscem, w którym możesz poznać Sarmatów i odnaleźć wiele cennych wskazówek. Odwiedź dział Powitania. Napisz kilka zdań o sobie, co lubisz, czym się aktualnie zajmujesz, czy może ktoś Cię zaprosił, a może sam nas znalazłeś? Nie patrz na proste schematy, napisz to, co uważasz za słuszne. Po prostu przywitaj się.

Jeśli już napisałeś pierwszy post, przejdź do działu Polityka i Społeczeństwo. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji dotyczących bieżących spraw jakimi żyje Księstwo. Jeśli znajdziesz jakiś interesujący temat, na który możesz coś powiedzieć, nie wahaj się - o to właśnie chodzi, musisz być aktywnym członkiem naszej społeczności, wtedy zostaniesz zauważony.

Musisz także wiedzieć, że wraz z momentem zamieszkania w Sarmacji, specjalnie dla Ciebie został otwarty rachunek bankowy. Na swoje konto możesz zalogować się na stronie Banku Sarmacji, podając swoje ID oraz hasło ustanowione przy rejestracji. Konto początkowo będzie puste i tylko od Ciebie, Drogi Mieszkańcu, będzie zależało to, jak szybko się zapełni. Na start możesz poprosić o bezzwrotną zapomogę w wysokości 3000 libertów (tak nazywa się nasza waluta). Wniosek można złożyć na tej stronie. Warunkami, jakie musisz spełnić, są:

Po rozpatrzeniu wniosku Twoje konto zostanie zasilone kwotą zapomogi. Na początek tyle powinno Ci wystarczyć, ale nie martw się, sposobów na zdobycie pieniędzy w naszym Państwie nie zabraknie.

I na tym chciałbym zakończyć pierwszy wykład. Po przeczytaniu tego materiału powinieneś wiedzieć, gdzie i jak rozpocząć życie w Sarmacji, gdzie są lokowane Twoje pieniądze oraz to, jak zdobyć pierwsze pieniądze.

Zapraszam do zapoznania się z kolejnymi materiałami.

Masz uwagi do tekstu? Pisz na adres lukaszxjakubowski@gmail.com albo poprzez komunikator na numer Gadu-Gadu:1407798.

mar. Łukasz kaw. Jakubowski h. Nezumi, 15 czerwca 2010 roku

© Instytut Edukacji Sarmackiej 2005-2006 :: Webdesign Helwetyk Romański