Budynek Instytutu Edukacji Sarmackiej w Książęcym Mieście Grodzisku


Kurs podstaw wiedzy o Sarmacji —
Dekalog nowego Sarmaty

Pięć zakazów

  1. Nigdy nie podawaj nikomu, w jakichkolwiek okolicznościach, swoich haseł — sarmackiego, do konta bankowego czy do poczty elektronicznej.  Jeżeli ktoś chce od Ciebie „wyciągnąć” Twoje hasło, niezwłocznie powiadom Prokuratora Generalnego.
  2. Nigdy nie kieruj gróźb pod adresem innych. Prawo sarmackie surowo karze pogróżki. Jeżeli dodatkowo będziesz grozić wyrządzeniem krzywdy w świecie realnym lub taką krzywdę wyrządzisz, narazisz się na odpowiedzialność przed polskim sądem. Takich zachowań nie będziemy tolerować.
  3. Nigdy nie próbuj oszukiwać czy okradać kogokolwiek. Wszystkie czynności w systemie informatycznym są archiwizowane i bez problemu można dotrzeć do osoby, która dokonała kradzieży lub popełniła oszustwo. Prawo sarmackie surowo karze takie osoby.
  4. Nigdy nie zachowuj się w sposób wulgarny. Używanie wyrazów wulgarnych — szczególnie w miejscach publicznych — jest w Księstwie Sarmacji zabronione i może skończyć się wyrokiem sądu.
  5. Nigdy nie obrażaj innych osób ani nie okazuj im braku szacunku. Obrażanie innych osób, oprócz tego, że jest niekulturalne i niemiłe dla osoby obrażanej, może skończyć się wyrokiem sądu. Jeżeli uważasz, że ktoś postępuje niewłaściwie — porozmawiaj z nim najpierw w cztery oczy, dopiero jeżeli rozmowa nie odniesie skutku przedstaw sprawę publicznie.

Pięć wskazówek

  1. Księstwo Sarmacji jest internetową wspólnotą. Od swoich pierwszych dni w Księstwie Sarmacji nawiązuj nowe kontakty i znajomości oraz współpracuj z innymi mieszkańcami. Włączaj się czynnie w publiczne dyskusje. Bycie w Sarmacji samemu nie ma sensu.
  2. Księstwo Sarmacji to przede wszystkim ludzie. Jeżeli podoba Ci się w Księstwie Sarmacji, zaproś do nas swoich znajomych, zamieść do nas odsyłacz na swojej stronie, poinformuj zaprzyjaźnionego dziennikarza. Im jest nas więcej, tym życie w Sarmacji jest ciekawsze — możemy zdziałać więcej.
  3. Księstwo Sarmacji opiera się na zaangażowaniu. Włączaj się w życie działających w Sarmacji inicjatyw. Twoja praca jest potrzebna Sarmacji i pozostałym mieszkańcom — pozwól innym skorzystać z Twoich talentów. Twoja aktywność nie pozostanie niezauważona.
  4. Księstwo Sarmacji wysoko ceni własny punkt widzenia. Jeżeli uważasz, że masz coś ważnego do powiedzenia, nie wahaj się odezwać. Świeże pomysły i idee są dla nas szczególnie ważne — możemy nie dostrzegać tego, co Ty, każdy wnosi do Sarmacji coś nowego.
  5. Księstwo Sarmacji jest dla wytrwałych. Jeżeli na początku zostaniesz przez kogoś skrytykowany lub jeżeli Twój pomysł okaże się niewypałem — próbuj dalej. Sarmaci znani są ze swojej gadatliwości i kłótliwości, co nie przeszkadza być im otwartymi na nowych rodaków.

Mając na uwadze 5 powyższych zakazów i wskazówek, pierwsze dni na pewno okażą się dla Ciebie dużo łatwiejsze. Kieruj się nimi, a na pewno będziesz miał udany start.

mar. Łukasz kaw. Jakubowski h. Nezumi, 15 czerwca 2010 roku

© Instytut Edukacji Sarmackiej 2005-2006 :: Webdesign Helwetyk Romański